Timagio – CUDowne pisanie i czytanie

Do czego służy ?

 

Aplikacja Timagio „CUDowne pisanie i czytanie” jest zgodna z programem o tej samej nazwie autorstwa Ewy Nikołajew-Wieczorowskiej (CUD Montessori). Umożliwi Ci pozyskiwanie gotowych materiałów do nauki czytania, dostosowywanie ich do własnych potrzeb jak również szybkie tworzenie własnych materiałów od zera.

Narzędzie nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży, ale możesz umówić się na prezentację i dołączyć do grupy wczesnych użytkowników.

Co wyróżnia to narzędzie?

5 poziomów trudności

Gotowe zestawy do nauki czytania są uporządkowane według 5 poziomów trudności – od najłatwiejszego do najtrudniejszego: seria „Przed czytaniem” + 4 serie: różowa, lilowa, niebieska i biała.

Nauka ortografii

Seria niebieska służy do wprowadzania wyizolowanych trudności językowych. Dzięki temu można łatwo uczyć ortografii polskiej już na bardzo wczesnym etapie nauki czytania.

Indywidualizacja

Gotowe materiały można dostosowywać do  własnych potrzeb, przede wszystkim zmieniać tekst i zdjęcia. Np. przy słowach takich jak „mama”, „tata”, „kolega”… można szybko załadować i wykadrować własne zdjęcia.

Uniwersalność

Dzięki kompleksowemu systemowi stopniowania trudności i rozwiązaniom pozwalającym szybko indywidualizować treści, materiały dostępne w aplikacji wychodzą na przeciw potrzebom różnych dzieci: rozwijających się prawidłowo jak również mających zaburzenia rozwojowe.

TO JEST PRAWDZIWY HIT!

W serii niebieskiej jest dozwolona tylko jedna wyizolowana trudność językowa. Jeżeli jest ona przypisana do zestawu, to system kontroli automatycznie wykryje czy wszystkie wyrażenia zawierają tę samą trudność!

Kontrola poprawności

Narzędzie jest zintegrowane z Klasyfikatorem Timagio. Dzięki temu nie musisz zastanawiać się czy Twój materiał jest jednolity pod względem poziomu trudności językowej. Aplikacja robi to za Ciebie.

Timagio „CUDowne pisanie i czytanie” w liczbach

Gotowe zestawy

Obrazy w bazie

Wyrażenia tekstowe

Połączenia grup obrazów z grupami wyrażeń tekstowych

Szablony

Galeria

Ciągle powiększająca się baza gotowych zestawów. Zestawy są domyślnie posortowane według poziomu trudności. Można je dowolnie filtrować.

Szczególnie koncentrujemy się na kartach trójdzielnych, najpopularniejszym szablonie w pedagogice Montessori. Jest dostępnych kilka wariantów okładki. Miniatury obrazów na okładce generowane są automatycznie. Możliwy jest podgląd funkcji kart.

Możliwe są podstawowe operacje na obrazach w karcie: kadrowanie (przesunięcie i zoom), obrót, odbicie, wymiana/usuwanie obrazu i pobieranie.

W szablonie sylabowym wprowadzone wyrażenia tekstowe są dzielone na sylaby… AUTOMATYCZNIE! Ponadto możesz wprowadzać własne wyjątki, jeżeli automatyczny podział nie spełnia Twoich wymagań.

Aplikacja korzysta z bazy obrazów połączonych z wyrażeniami tekstowymi. Można je łatwo dodawać do własnych projektów. Szablony w projekcie można przełączać między sobą. Dzielenie na sylaby odbywa się automatycznie.

Podpisy nie zgadzają się z obrazami? Tylko na ekranie i obustronnym wydruku 🙂 Po rozcięciu wzdłuż linii przerywanych i złożeniu wychodzi piękna książeczka, stanowiąca pomoc dydaktyczną lub prezent dla dziecka.

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o zaproszeniach do testowania, darmowych materiałach edukacyjnych, tutorialach, promocjach, planach zw. z projektem, nowych funkcjach, datach premier, live’ach, konkursach i innych wydarzeniach zapisz się na nasz newsletter.

Bez obaw – nie spamujemy. Wysyłamy max. 2 maile w miesiącu.